Zapraszamy do kontaktu
Jak przygotować się do pierwszej wizyty ?
- przynieś ze sobą wygodny strój, niekrępującą bieliznę i ręcznik
- weź dokumentację medyczną z przebiegu dotychczasowego leczenia oraz wykonanych badań ( RTG, USG, MRI, TK)
- zabierz ze sobą dokument tożsamości zawierający numer PESEL w celu założenia kartoteki medycznej Pacjenta
- poświęć chwilę na przypomnienie sobie historii twoich dolegliwości; od kiedy, czy był czynnik sprawczy, czy i jak ból zmieniał się w trakcie jego trwania, czy wcześniej miałeś inne lub podobne dolegliwości, które ruchy i czynności nasilają twój problem a które go zmniejszają, Odpowiedzi na takie pytania będą bardzo istotne i trakcie badania na pierwszej wizycie
- jeżeli z jakichkolwiek powodów nie możesz dotrzeć na zabieg, zadzwoń! Umożliwi to szybszy dostęp do fizjoterapii innym pacjentom.
- nie jest wymagane skierowania od lekarza
- jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości - skontaktuj się telefonicznie pod nr 602 611 818, lub przez e-mail rehapro@wp.pl
PRZEBIEG PIERWSZEJ WIZYTY...
1. Wywiad i wypełnianie karty pacjenta
Podczas pierwszej wizyty przeprowadzany jest szczegółowy wywiad oraz badanie fizjoterapeutyczne. Zebrane informacje zapisywane są w karcie pacjenta. Służy ona do planowania oraz monitorowania przebiegu procesu leczenia. Dokumentacja jest przechowywana, dzięki czemu istnieje stały dostęp do historii choroby i terapii pacjenta, co umożliwia efektywne rozwiązywanie ewentualnych problemów w przyszłości.
2. Badanie.
Podczas badania pacjent poddany zostanie ocenie m.in. pod kątem:
- postawy ciała, równowagi miednicy i długości kończyn,
- wzrokowej miejsca występowania dolegliwości (urazu) w porównaniu do strony zdrowej,
- temperatury tkanek, występowania obrzęku oraz wysięku,
- elastyczności oraz napięcia mięśni, zakresu ruchomości stawów pod względem ilościowym i jakościowym,
- podstawowych wzorców ruchowych (testy funkcjonalne),
- podstawowych testów klinicznych (ortopedycznych) oraz neurologicznych
3. Terapia
Jeżeli nie wystąpią jakiekolwiek wątpliwości czy przeciwwskazania, fizjoterapeuta przystąpi do leczenia zgodnie ze strategią ustaloną na podstawie badania i wywiadu. Pacjent traktowany jest zgodnie z podejściem holistycznym (całościowo), a program terapii układany jest indywidualnie z zastosowaniem metod i technik terapeutycznych odpowiednich do jego aktualnego stanu zdrowia. Pod koniec wizyty, fizjoterapeuta omówi z Tobą dalszy plan rehabilitacji pod kątem twoich oczekiwań, zakładanej częstotliwości spotkań oraz możliwych do zastosowania metod terapii. Otrzymasz również zalecenia do domu, które mają na celu utrwalić efekt pozabiegowy.