FIZJOTERAPIA  SPORTOWA


Sport i aktywność ruchowa zawsze wiąże się z ryzykiem występowania różnego rodzaju urazów i uszkodzeń ciała, które mogą w znacznym stopniu ograniczać sprawność fizyczną lub na pewien okres całkowicie wyłączyć sportowca z treningów i zawodów.


Dlatego celem fizjoterapii sportowej jest przede wszystkim zapobieganie kontuzjom i utrzymanie optymalnej funkcjonalności narządu ruchu. Natomiast w stanach pourazowych i pooperacyjnych rehabilitacja sportowa ma na celu jak najszybszy powrót pacjenta do pełnej sprawności fizycznej.Oferta fizjoterapii sportowej kierowana jest zarówno dla sportowców jak i wszystkich osób aktywnych, trenujących amatorsko.


Jesteś osobą aktywną fizycznie ?Osiągaj lepsze wyniki i zmniejsz ryzyko kontuzji!
Profilaktyka w sporcie

Wszyscy wiemy, że lepiej zapobiegać niż leczyć. 
Dlatego profilaktyka urazów sportów i odnowa biologicza zawsze powinna znaleźć się w planie treningowymnie tylko u wyczynowego sportowca ale wszystkich osób aktywnych fizycznie, trenujących amatorsko. Jeśli więc chcesz odkrywać i pokonywać własne słabości, w bezpieczny dla siebie sposób osiągać kolejne cele i sukcesy, 
a przy tym mieć ogromną radość bez obaw, że pojawią się zmiany przeciążeniowe narządu ruchu, skorzystaj z fachowej pomocy.

Rehabilitacja sportowa


A jeśli niestety przydarzy Ci się kontuzja, skorzystaj z mojej pomocy, aby dzięki wykorzystaniu nowoczesnych metod terapii, powrócić do pełnej sprawności jak najszybciej. Pozwoli Ci to na szybką kontynuację Twojej pasji jaką jest sport.

Większość urazów sportowych obejmują urazy tkanek miękkich tzn. skręcenia i zwichnięcia stawów, zerwania więzadeł, ścięgien, naderwania mięśni, a także urazy łąkotek i torebek stawowych.

Korzyści z właściwie przeprowadzonej rehabilitacji po urazie to:

-  zmniejszenie i likwidacja dolegliwości takich jak: ból, obrzęk, ograniczenie ruchomości),
-  szybkie odzyskanie utraconej funkcji,
-  szybki powrót do treningu lub innej aktywności fizycznej,
-  skuteczne zapobieganie nawrotom.


Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.